Aydın Pilates

PİLATES NEDİR ?

Pilates Aydın, eklem ve kemiklerin insan hayatı boyunca korunması ve kasların güçlenmesi için yapılan bir aktivitedir. Kasları güçlendirirken daha fazla esneklik sağlamaya ve özellikle de içsel karın kaslarının güçlendirilmesine yardımcı olan bir aktivitedir.

Uzatılabilen kaslar ile birlikte daha ince ve daha zarif bir görüntüye sahip olabilmek için pilates salonlarında zaman geçirilmesi olağandır. Aydın pilates kursumuza, vakit kaybetmeden kayıt olup, kaslarınız ve fiziksel duruşunuz için daha doğrusu daha sağlıklı bir hayat için, işinde uzman olan fizyoterapistlerimiz ve uzman eğitmenler ile çalışmalara başlayabilirsiniz.

Aydın Pilates vücudunuzdaki kasların kuvvetini arttırmaya yardımcı olurken, eş zamanlı olarak dengeyi ve esnekliği de beraberinde getirmektedir. Günümüzde sık görülen omurga ve bel rahatsızlıkları tedavisi için en sağlıklı yol pilatestir. Bu rahatsızlıkların meydana gelmesindeki en büyük açıklık ise bel ve omurgayı destekleyen kas sisteminin güçlü olmayışıdır. Pilates çalışmaları ile, bel ve omurga bölgesindeki kaslar güçlendirilerek, meydana gelecek birçok rahatsızlığın önüne geçilmektedir. Pilates doğru terapistle birlikte uygulandığında esnekliğinizi arttırıcı bir yöntem olacaktır. Pilates sayesinde, kas yapılarınız bir bütün hale geldiği zaman şimdiki durumunuzdan, daha ince ve şekilli görünmeniz mümkündür.

Güzelliğin ve zarafetin oluşturulmasına estetiklik katmak istiyorsanız, pilates yardımı ile hızlı yol kat edebilirsiniz. Pilates egzersizlerinin amacı; sırt kaslarınızın, karın kaslarınız ile birlikte hareket ederek güçlendirmektir. Yapısal bozukluklarda ortaya çıkan kötü görüntüyü en aza indirmek ve tamamen kaldırmak için uzman fizyoterapistlerimiz ve uzman eğitmenler pilatesin en etkili yollardan biri olduğunu savunmaktadırlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir